Obilježili smo Dan zaštite okoliša

Autor: Administrator , 13. 6. 2013.

Dan zaštite okoliša obilježili smo sa nekoliko akcija među kojima ističemo: sadnju mladice, osmišljavanje izgleda ulaznih vrata škole od nastavnice likovnog Antonije Brstilo (čekamo da ih popravimo pa da ih oslikamo), natjecanje učenika po odjeljenjima.

U prikupljanju papira najviše su prikupili VI.c pa zatim V.b,  koji će biti nagrađeni. Niži razredi su se također istaknuli pa umjesto jednog razreda nagrađujemo tri: VI .c , V.b i III .a. Od prikupljenih plastičnih boca kupiti ćemo boju za oslikavanje vrata.

Pisali smo kako i  naša škola može biti ekološki osviještena , eko-slogane te pjesme na istu temu. Sudjelovali smo na natječaju „Zdrav za 5“ u županiji. Na poklon smo dobili mladicu masline koju su zasadili, uz pomoć domara i profesorice biologije, članovi ekološke grupe. Rad Tee Kundić „Hvalospjev zemlji i svemu stvorenom“ zauzeo je 4. mjesto kao i eko ideje VIII.d Sve navedeno izloženo je sa radovima iz drugih škola u županiji. Radovi su izloženi u predvorju županije i možete ih pogledati u predvorju iste u razdoblju od 4.-14. lipnja.

Novinarska sekcija

Eko slogan

Zemlja ne pripada čovjeku, čovjek pripada Zemlji.

M.P 8c

Velika je sreća,ako je manje smeća, a više cvijeća!

M.P 8c

Čuvajmo Zemlju jer je ona „majka“ priroda!

Jure Merćep 8c

Vremena imamo da nered na Zemlji popravimo, pa što onda čekamo?

Duje Vuković 8d

I kad je dan i kad je mrak  ,nama je potreban čisti zrak. Šume više sadi, za zemlju dobro radi!

Lucija Krišto 8d

Prirodu čuvajmo, po njoj ne pljuvajte, u njoj se smijite, i vodu pijte!

Očuvajmo okoliš čist za buduće generacije.

Nek nam uvijek sunce sja, i da sa osmjehom okoliš pazim ja.

Sadimo cvijeće, reciklirajmo smeće.

Ulice očistimo smeće počistimo!

Bez otpada i smeća, zdravlja puna vreća!

Zvonimir Pavković 8d

Na zemlji se rađamo, živimo i umiremo. Ona nam je sve, pa čuvajmo je!

Frane  Žilić 8d

Tko želi za svoje potomke zdrav život, neće bacati smeće i gaziti cvijeće!

Ana Lozić 7a

Podrži one koji žele učiniti zemlju boljom!

Tafra x

Cvijeće lijepo posadio umjesto da prirodu zagadiš!

Tafra x

Čuvajmo zemlju i ona  će čuvati nas.
                                                                Darija Zamotajlova 8a.

Dokle god je  zemlja zdrava bit ćemo i mi.

Marija Šimić 8a.

Čuvajmo zemlju,čuvajmo more i rijeke, naš planet sačuvajmo za buduće naraštaje. Neka bude više cvijeća a manje smeća. Čuvajmo našu majku prirodu jer je to naš život.

Ariana Penić 8a.

Zemlja je naš jedini dom, trebamo je čuvati kao kap vode na dlanu.

Ante Budić 8a.

Čuvajmo planet zemlju, uljepšajmo si budućnost, čuvajmo rijeke, mora, prirodu. Ne smijemo zagađivati okoliš, moramo čuvati prirodu i sve što je u njoj. Moramo saditi više cvijeća, bacati manje smeća. Organizirati i uljepšavati okoliš. Ne loviti zaštićene i ugrožene životinje, ne uništavati biljke! Čuvajmo naš planet jer je predivan!
                                                                             Andrea Tomić 8a.

Čuvajmo cvijeće, čuvajmo okoliš, čuvajmo rijeke, mora i sunce. Nemojmo uništavati okoliš bacanjem smeća. Čuvajmo našu zemlju jer ona je predivna i sveta.
                                                                                                 Ivana Šarić 8a.

Zemlja ne pripada čovijeku, čovijek pripada Zemlji.

Velika je sreća,ako je manje smeća, a više cvijeća.

Čiste rijeke i vjetra mah

Zar nam nije ljepši dah

Kada je oko nas čist zrak

Svi ljudi bi odsad svijesni

Trebali biti

Da vodu čistu zauvijek

Možemo piti.

Marin Petrina 8c.

Čuvajmo zemlju jer je ona „majka“ priroda.

U kantu bacaj smeće Peovica kreće, bacaj smeće spasi cvijeće.

Roko Baraban 6.c

Trebamo čuvati prirodu jer ako je prljava i mi smo ugroženi.

Antonija Garac 6c.

Potrebno je čuvati prirodu i ne zagađivati okoliš jer tako ugrožavamo što nas okružuje.

Ivana Čopac 6c.

Hvalospjev zemlji i svemu stvorenome

O drago drvo puno života

Vini se u zrak, pusti korijen u dno, duboko,

Rastegni se dok seže naše oko.

Rijeke duge, vi putevi čisti poput raja,

Ima li  vam igdje  kraja?

Sunce žarko, puno  si radosti i sreće

Osvjetli prirodu i uzdigni cvijeće.

Godišnja doba svoju čarobnu tajnu izranjaju,

Proljeće, zima, jesen i ljeto, četiri čarobnjaka koja

Svijet obasjavaju.

I sve to zagađuju-ljudi

Probudite se, neka se dobra volja za čišćenje

Prirode u nama samima rađa.

Tea Kundić 8a.