VALENTINOVO – VEČER LJUBAVNE POEZIJE

Autor: External , 27. 2. 2017.

21. veljače, utorak, učenici od petog do osmog razreda

zajedno s učiteljicama hrvatskog jezika sastali su se šesti školski sat

u učionici hrvatskog jezika i predstavljali svoja djela.

21. veljače, utorak, učenici od petog do osmog razreda OŠ Jesenice Dugi Rat, zajedno s učiteljicama hrvatskog jezika: Renatom Kovačić, Martinom Bolanča i Bernardom Klarić, a pridružila im se i pedagoginja Mirka Ivanišević, sastali su se šesti školski sat u učionici hrvatskog jezika i predstavljali svoja djela. Okupilo se oko četrdeset učenika koji su priželjkivali doći na red i predstaviti svoj entuzijazam i dar za pisanjem. Najprije su se predstavljali peti razredi, te je od silnih pjesama na hrvatskome jeziku bila i pokoja ne engleskom. Kod učenika šestih razreda po načinu na koji su čitali osjetilo se da su njihovi radovi napisani sa mnogo ljubavi. Najstidljiviji su bili učenici sedmih razreda. Tko zna je li to zbog prisutnosti njihove tajne simpatije ili...? Učenici osmih razreda pisali su divna djela o svojim ljubavima u koje su u pjesmama zaljubljeni, a je li tako u stvarnosti tko zna? Učiteljice i pedagoginja sve su pomno promatrale, te snimale i fotografirale. Svi učenici otišli su sretni i puni ljubavi jer je to i bio cilj ovog okupljanja.

Novinarke: Laura Čaljkušić, Karla Žilić i Marija Pezo  iz 6.c