Autor: Administrator , 28. 5. 2014.

Dan škole, s naglaskom na crkve našeg zavičaja, obilježen je 27.05.2014. Predstava s prigodnim igrokazima i radovima održala se u atriju škole. Nakon predstave uslijedila su sportska natjecanja u nogometu i odbojci na školskom igralištu. Slike i program dana škole možete pogledati u prilogu.

Ove godine zamislili smo priredbu kao predstavljanje školskog projekta pod nazivom Crkve našeg zavičaja. Projekt smo osmislili tako da je svaki razred dobio „svoju crkvu“ koju je obradio kao plakat, prezentaciju ili prigodan funkcionalan tekst koji su izloženi u atriju škole. Također, tu je i prodajna izložba naše učeničke zadruge Lavanda i ruzmarin.

PROGRAM:

1.)Temelj ili okosnicu našeg projekta čini igrokaz „Tajna Gospe od Ružarija“ koji je napisao naš učitelj hrvatskog jezika Andrija Petrina, a izvode ga učenici 6. b razreda. Zanimljivo je da ćete tijekom cijelog igrokaza na pozornici moći pratiti slikokaz naših prelijepih zavičajnih crkvi na platnu.

2.)Nakon ovoga igrokaza slijedi još jedan, ali šaljivi igrokaz na hrvatskom i njemačkom jeziku u kojem je glavni lik bakica koja će nas sve nasmijati! Izvode učenici kojima je njemački jezik – izborni predmet.

3.)S glume na pjesmu! Zapjevati ćemo našu malu zavičajnu himnu „Jesenice, Jesenice“. Oni koji znaju riječi, neka zapjevaju sa zborom!

4.)Još malo uživat ćemo u ljepoti zavičajne čakavske riječi. Poslušajmo krasnoslov triju čakavskih pjesama koje su nam donijele nagrade na smotri Ča-more-ljudi na Šolti te smotri Pupačić i ja u Slimenu.

5.)Pri kraju poslušajmo kako naši veseli petaši pjevaju na engleskom jeziku dvije pjesme. Pa pjevajmo i plešimo ili plješćimo s njima!

6.)Na kraju opet malo smijeha: skeč Pametne plavuše i brinete, izvode petašice Karmela, Veronika i voditeljica Sara.