Križni put osmaša

Autor: Administrator , 24. 3. 2015.

I ove godine, deveti put zaredom, išli smo za križom Kristovim. Neki od učenika osmog razreda su napisali: “Gospodine Isuse, evo i mi se nalazimo na kraju životnog razdoblja nakon kojega ništa neće biti isto. Ovu etapu što se zove djetinjstvo trebali smo proći bezbrižno, kroz smijeh i igre. Nije baš uvijek bilo tako. I mi smo ponekad bili nepravedno optuženi, našli se na meti nesretnih vršnjaka koji su se nad nama iživljavali riječima i udarcima. Sada shvaćamo njihovu nesreću i potrebu da unesreće sve oko sebe. Povij nam svima rane. Osnaži nas da nastavimo putovanje kroz život vođeni Tvojim Svjetlom. “ Vođeni tim mislima i s pogledom prema Tebi sudjelovali smo pisajući sami postaje i čitajući ih. Taj naš križni put predvodio je župnik župe sv. Josipa don Bože Čubelić. Dijeleći i noseći zajedničke brige svih ovih naših osam godina vjerujemo da to nije i neće biti kraj. Nosit ćemo i dalje jedan drugog u potrebi i u molitvi.

Iva Marić i Petra Matković 8.c

Slike i tekst u nastavku...

14.Postaja Isusa polažu u grob

Nakon što su Te nepravedno osudili, fizički izmrcvarili, gazili Tvoje ljudsko dostojanstvo, zadnjim si dahom Svoj Duh predao Ocu Nebeskome. Položili su Te u grob kao i svakog ljudskog stvora. Vjerovali su u Tvoje Uskrsnuće, ali nisu znali kako će to izgledati. Gospodine Isuse, evo i mi se nalazimo na kraju životnog razdoblja nakon kojega ništa ne će biti isto. Ovu etapu što se zove djetinjstvo, trebali smo proći bezbrižno, kroz smijeh i igre. Nije baš uvijek bilo tako. I mi smo ponekad bili nepravedno optuženi, našli se na meti nesretnih vršnjaka koji su se nad nama iživljavali riječima i udarcima. Sada shvaćamo njihovu nesreću i potrebu da unesreće sve oko sebe. Povij nam svima rane. Osnaži nas da nastavimo putovanje kroz život vođeni Tvojim Svjetlom. Neizvjesna je budućnost pred nama. Vjerujemo da ćeš nas voditi i da nećeš dozvoliti da propadnemo. Kako će naš život izgledati ne znamo, ali u potpunosti se predajemo Očevoj volji.

Bože, neka nam bude po Tvojoj volji.

Šime Kalac i Lucija Pocrnjić 8.c

« Ožujak 2024 »