Intervju s glumicom i dramaturginjom Julijom Tomasović, Ljubav prema kazalištu imam iz osnovne škole

Autor: External , 2. 12. 2016.

Povodom gostovanja lutkarske predstave Muke malog vuka u našoj školi napravile smo razgovor s gostima

Intervju s glumicom i dramaturginjom Julijom Tomasović

(i njenom glumačkom ekipom)

Julija,kada ste se počeli baviti glumom?

Čim sam  dobila posao u Centru za kulturu Omiš, prije godinu dana. Gluma me jednostavno privukla. Tu sam sretna.

Što Vas je inspiriralo da napišete ovu predstavu Muka malog vuka?

Različiti ljudi i djeca. Budući da su vukovi  uvijek zločesti,  a Crvenkapica dobra, ja sam se odlučila poigrati i napraviti baš suprotno.

Koje Vam je najdraže djelo za djecu?

Mali princ, suvremena bajka jer govori o današnjem svijetu na simboličan način.

Gdje ste sve gostovali?

Ugradu Omišu i okolnim mjestima. Uglavnom po školama, knjižnjicama i dječjim vrtićima.

Koliko ste puta održavali predstave?

Ovu lutkarsku predstavu igrali smo tek nekoliko puta, a danas smo prvi put u Dugom Ratu.

Volite li se baviti režijom i glumom?

Da, zato što volim raditi s djecom,a djeca jako vole lutkarske predstave. Njihova radost nam je najveća nagrada.

Je li Vas netko podupirao da se bavite glumom?

Julia:Da, već u petom razredu osnovne škole,učiteljica je prepoznala moj talent.Već tada sam nastupala na raznim školskim priredbama i natjecanjma, kao što je Lidrano.

GLUMCI:

Lucija: Izrazila sam svoju želju da glumim roditeljima i oni su me u tome podržali.

Tonka: Najveća podrška su mi mama i tata,također.

Julija, namjeravate li i dalje režirati predstave?

Da,imamo već dvije nove predstave u planu. Mislim da bismo ih trebali ubrzo izvoditi, u tijeku ove školske godine.

Dođu li Vam djeca nakon predstave iskazati svoje dojmove?

Da, uvijek! Govore da je predstava bila dobra i da bi voljeli da opet dođemo.To  nas veseli i daje nam najveću motivaciju za rad.

Hoćete li opet doći u našu školu?

Da,ako nas pozovu Vaši učitelji, naravno da hoćemo!

Koliko se godina bavite glumom?

GLUMCI:

Lucija: Glumom se bavim već pet godina.

Tonka: Tri godine.

Julija, čuli smo da Vi dolazite iz naše škole - OŠ Jesenice. Također, čuli smo da vam je predavala naša učiteljica Renata Kovačić  Hrvatski jezik. Kakva su Vam sjećanja na osnovnu školu?

Odlična! Da mi nije bilo lijepo,  nikad ne bih  otkrila svoj talent. Učiteljica  me  je vodila na razna  natjecanja pa sam već tada zavoljela književnost i glumu. Znate kako kažu: „Od kolijevke pa do groba, najljepše je đačko doba!“Svoju osnovnu školu i prijatelje iz nje pamtit ću cijeli život.

Zahvaljujemo Juliji i njenim mladim glumcima na gostovanju i razgovoru.Nadamo se da će nas što prije razveseliti svojim veselim predstavama. Želimo im puno uspjeha!

Laura Čaljkušić VI.c, Karla Žilić VI.c iKlara Brničević VI.a

« Ožujak 2024 »