Državno LiDraNo 2017. u Primoštenu

Autor: External , 29. 3. 2017.

Državni LiDraNo 2017. održan je u Primoštenu od 20. do 22. ožujka po treći put u posljednje četiri godine.

Smotra pjesničke, scenske i novinarske kreativnosti osnovnoškolaca

Državni LiDraNo 2017. održan u Primoštenu po treći put u posljednje četiri godine (prošle godine bio je u Šibeniku) od 20. do 22. ožujka, a obilježen je svečanim otvaranjem škole domaćina iz Brodarice koji su tako pozdravili brojne goste. Dvodnevni boravak ispunili su sami učenici iz svih krajeva Lijepe Naše sa svojim literarnim i novinarskim radovima te  scenskim nastupima za koje su također zaslužni i vrijedni mentori koji su prepoznali njihove talente.

U hotelu Zora nedaleko od samog Primoštena boje naše škole dočarala je učenica 5.b razreda Marina Gašić, sa svojim scenskim nastupom autorice Sanje Pilić „Apetit“;  mentorica joj je Martina Bolanča, učiteljica Hrvatskoga jezika. Ja sam pak predstavila svoj novinarski rad - putopisnu reportažu „Kliška klisura kliče hrvatski“; mentorica mi je Renata Kovačić, također učiteljica Hrvatskoga jezika. Scenski nastupi su se održavali u velikoj Kongresnoj dvorani hotela, a novinarski u manjoj dvorani Penkala 1.

Članovi državnog povjerenstva za samostalne novinarske radove su bili: Saša Drach, bivši urednik rubrike Pisma Lastanu iz časopisa „Modra Lasta“, Snježana Marić i Antonela Nižetić-Capković. Predstavnici  članova za dramski izraz bili su: Jasen Boko, Luka Dragić, Stephanie Jamnicky, Jadranka Korda Krušlin, Mario Kovač, Marijan Nejašmić Banić, Damir Poljičak, Barbara Rocco i Maja Zrnčić.

Scenski nastupi dobili su brojne pohvale, također je svatko od povjerenstva iznio svoja mišljenja i savjete. Svaka predstava je na različite načine očaravala publiku pa smo im s užitkom pljeskali, a bilo je i smijeha. Novinarski radovi također su zadobili pohvale i korisne savjete od strane povjerenstva. Moje je mišljenje, kao i većine sudionika, da je svatko tko je sudjelovao na ovom državnom natjecanju i koji je došao do ove razine, zapravo pobjednik koji je radom i trudom uspio postići ovakav veliki uspjeh.

Svimanama koji smo sudjelovali na državnom natjecanju, povjerenstvo je dalo pohvalu i zahvalnost za naš napredak, iako se svatko za sebe borio.Ovo je državno natjecanje zasigurno jedno jako lijepo i veliko iskustvo u našim životima. Također, imali smo prilikuza upoznavanje novih prijatelja i širenje naših vidika koje ćemo dugo pamtiti.

I na kraju Lidrano je svima nama još  jedan poticaj da što više čitamo i pišemo, te tako obogaćujemo sebe, a svijet učinimo - ljepšim svima!

Stella Pivac, 8.a