Svečani rođendan škole!

Autor: Administrator , 5. 6. 2017.

Dana 26. svibnja 2017. u 17:00 održana je tradicionalna priredba povodom Dan naše škole.

Nakon hrvatske himne Lijepe naše i uvodnoga pozdrava, naš voditeljski par rekao je da ove godine slavimo važnu obljetnicu – 150 godina od osnutka prve škole u Jesenicama!

S tom važnom obljetnicom, pobliže nas je upoznala Mia Brekalo (8. b) koja je govorila o razvoju škole, važnim učiteljima i zgradama u kojima se sve odvijala nastava od te davne 1867. godine!

Naši voditelji (Paula Kogovšek i Josip Karaman 7.c i 7.a)  zatim su najavili zbor petaša koji nam je otpjevao pjesmu „Moja škola“...

Slijede pohvale, učenici koji su ove godine bili pozvani na županijska natjecanja su javno pohvaljeni, a to su:

Lidrano:

Ante Lončar 7.b

Damira Pocrnja 8.a

Josipa Maček 8.c

Čestitamo od srca svim učenicima i njihovim mentorima!

Također čestitamo našoj Sari Milavić iz 8.B razreda koja je predstavljala projekt "Baština Supetarskog kartulara - suvenir našeg kraja" naše učeničke zadruge "Lavanda i ruzmarin" koji je osvojio 2. mjesto na državnoj smotri učeničkih zadruga. Čestitke i ostalim učenicima koji su pridonijeli (Miji Brekalo 8.B, te bivšim učenicama Matiji Mladin, Steli Madunić i Kristini Kremenjaš koje su sudjelovale u izradi ovog istraživačkog projekta) kao i njihovim mentorima.

A naši šestaši koji su na satu hrvatskoga jezika pisali pjesme na zavičajnom čakavskom (i štokavskom) narječju, bili su nagrađeni knjigom, a to su:

Dea Murat 6.a

Ivan Ribičić 6.c

Ante Gale 6.c

Anđela Karin 6.a

Matej Čaljkušić 6.a   i

Laura Čaljkušić 6.c

U središnjem djelu priredbe igrao se dijalektološki kviz. Svaka je grupa dobila papire, posebno za svako pitanje, na kojem su trebali zaokružiti točne odgovore. Papir s pitanjem dijelile su naše tri šestašice Petra, Lea i Anita odjevene u poljičku nošnju. Publika je pitanja pratila na platnu putem lijepe prezentacije. Evo imena natjecatelja:

5.razred:  Lana Kalac, Renata Vuković i Toni Pivčević

6.razred: Karla Žilić, Marin Marasović i Petar Kružičević

7.razred: Petra Pocrnja, Ana Milavić i Ivana Mikas

8.razred: Josipa Rakuljić –Zelov,Geni Vuković i Stella Pivac

Pobjedu je odnijela grupa šestaša. Pozdravljeni su gromoglasnim pljeskom publike koja je i sama sebe testirala u značenju riječi: žmul, kotula, šentada, pokaporat, kalafata... Kviz je obuhvaćao područja: odijevanja, poslova, kuće i konobe. Preuzmite prezentaciju kviza.

Nakon čestitke pobjednicima, dvije su glazbenice (Karmen Raljević i Lucija Mladin) odsvirale pjesme na gitari i violončelu.

Zatim je naša lidranovka Marina Gašić nastupila s monologom „Apetit“ autorice Sanje Pilić, a nakon nje je još jedna lidranovka Stella Pivac pročitala putopis „Kliška klisura kliče hrvatski“. One su obe sudjelovale na državnom Lidranu u Primoštenu ove godine.

Voditelji Paula i Josip za kraj su pozvali zbor šestaša koji je otpjevao pjesmu „Nek svud ljubav sja“ i s tom porukom završili smo ovu svečanu priredbu pri kraju školske godine. No još sve ipak nije bilo gotovo jer smo se uputili na školske sportske terene pratiti turnir u nogometu za dječake i u odbojci za djevojčice.

U nogometu je prvo mjesto zauzeo 8.c, drugo mjesto 8.b , a treće mjesto 8.a. U odbojci su prvo mjesto zauzele učenice 8.c, drugo 8.a, a treće 8.b.

Još jedna uspješna godina bliži se kraju. Učenici i učitelji sretni su i zadovoljni brojnim uspjesima naših učenika. Nadamo se da ćemo dogodine biti još uspješniji. Dotad, svim učenicima što bolji uspjeh (kao i sebi samima) - želi novinarska grupa OŠ Jesenice!

Priloženi dokumenti:
Dijalektoloski_kviz,_26._5._2017..pptx (91.99 KB)