Božićna humanitarna izložba UZ Lavanda i ruzmarin

Autor: External , 16. 1. 2018.

Tog jutra u crkvi sv. Josipa na sv. misi zornici bilo je najviše djece. Razlog je što su članovi Caritativne i članovi UZ Lavanda i ruzmarin (pojačani učenicima VIIb) donijeli „paletu“ svojih radova, nastalih marnim ručicama učenika i  roditelja. Kasnije su pristizali i drugi,a  u centru mjesta gdje su nam se pridružili učenici drugog razreda sa njihovom učiteljicom Željanom.

Slogan nismo mjenjali: Dobre volje puna vreća, nekome će značit sreća.

Tog  jutra  u crkvi sv. Josipa  na sv. misi zornici bilo je najviše djece. Razlog je što su članovi Caritativne i članovi  UZ Lavanda i ruzmarin (pojačani učenicima VIIb)  donijeli „paletu“svojih radova, nastalih marnim ručicama učenika i  roditelja. Za postaviti izložbeni stol već u 5 i 15 našli su se osmaš A. Lončar i sedmaš Igor S.

Kasnije su pristizali i drugi.

Nastavak izložbe koja je skoro trebala biti odgođena zbog kiše pamtit ćemo u nastavku u centru mjesta gdje su nam se pridružili učenici drugog razreda sa njihovom učiteljicom Željanom. Radovi koje su učenici drugog razreda načinili izazvali su divljenje njihovih starijih kolega. Nije bilo teško probdjeti  do 11 sati.

I funkcionirala je novina od lani, a to je „mobilna prodaja“. Sretni smo, povezani  kroz obe smjene u kretivnom radu i činjenju dobra. O Božiću smo po prvi puta ponudili i naše školsko ulje. Slogan nismo mjenjali: “Dobre volje puna vreća, nekome će značit sreća.“

Pahuljice, kuhače i snjegovići rad su drugaša i njihove učiteljice, kugle  rad petaša i nekih roditelja

Češeri drugaša, eko kućice (Kamenčići, naplavine, grabovina), konzerve oslikane decupage tehnikom: rad naše umirovljene nastavnice Olge Sarač, te ukrašeni medenjaci petaša (Va)

Bor ispleten od papirnatih prutića, češer, mazerat smilja

Sveta obitelj, školsko maslinovo ulje, po prvi puta konzervirane školske masline - levantinke i nova ambalaža melema

Ranoranilački…2017.; pred zornicu: Andrija,Anđela, manuela, Nera, Ante, Igor, Stipe…gdje se Ana skrila?

U iščekivanju drugaša- „Malih Kreativaca“ izložba se nastavila ispred poznate trgovine u Dugom Ratu.

Zadovoljni smo sa uloženim trudom i prikupljenim iznosom. Ovim putem se zahvaljujemo gospođi Katji Matijek koja je zajedno sa roditeljima mamom D. Banović i A. Lozić darovala svoje vrijeme i više od toga

« Ožujak 2024 »