Veselom Božićnom priredbom učenici OŠ Jesenice oprostili su se od prvog polugodišta i stare godine

Autor: Administrator , 18. 1. 2018.

22. prosinca 2017. godine u Osnovnoj školi Jesenice Dugi Rat je održana Božićna priredba. Program je započet himnom, a zatim su voditelji Petra i Luka (5.r)  pročitali uvod u kojem zahvaljuju ravnatelju i svim djelatnicima škole. Prvi su na pozornicu izašli učenici 5.a razreda koji su otpjevali pjesmu „Spavaj, Isuse mali˝ i izrecitirali „Dobrodošlicu Božiću˝ koju je napisala pjesnikinja Božica Jelušić...

Nakon toga su učenici 5.b razreda s učiteljicom Glazbene kulture Marijom Jurić otpjevali pjesmu „Božić nam je tu˝, a potom su izrecitirali dva recitala naših književnika: „Tri kralja jahahu˝ i „Kad zima hoće˝. Učenici 5.c razreda svima su poželjeli mir otpjevavši pjesmu „Noćas mir se svijetu rodi˝. Kako bi pokazali da već znaju engleski jezik, neki od učenika petih razreda su otpjevali pjesmu „When a child is born˝. Nakon učenika petih razreda nastupio je učenik Andrija Petričević iz 7.b sa solističkom izvedbom na engleskom jeziku koji je bio popraćen burnim aplauzom publike.

Nakon pjevanja i recitiranja na priredbi su naši učenici pokazali zavidno glumačko i dramsko znanje! Učenici 6.a razreda tako su napisali i odigrali igrokaz „Božićna želja˝ koji govori o dječaku iz doma za djecu, a umjesto materijalnih stvari, dječak je za Božić zaželio obitelj pokazujući tako što je najvrjednije u životu svakoga od nas. I učenici 7.b razreda odigrali su igrokaz pod neobičnim nazivom (žargon) „Tračare˝ za koji su bili nadahnuti ogovaranjima u školi koja donose brojne zaplete.

Na kraju su učenici osmih razreda izašli na pozornicu i otpjevali pjesmu „White Christmas˝, a naši veseli voditelji zaželjeli su cijeloj školi čestit Božić i sretnu Novu godinu!

Nina Tomaš 7.C