Učenička zadruga „Lavanda i ruzmarin“ u Zadvarju na 1. Božićnom sajmu

Autor: Administrator , 21. 12. 2017.

U malo dana naša školska zadruga „Lavanda i ruzmarin“ imala je nekoliko izlaganja svojih proizvoda. Hladnog jutra 19. prosinca u Zadvarje na Božićni sajam uputile su se osmašice: Silvia, Paola, Filomena i Bruna. U sklopu izložbe sudjelovalo je s nama 9 učeničkih zadruga: UZ „Škatula“ iz OŠ Gradac, UZ „Škrinjica“ iz OŠ Tučepi, UZ „Kanata“ iz OŠ Don Mihovila Pavlinovića iz Podgore, UZ „Gorica“ iz OŠ Bariše Granića Meštra Baška Voda, UZ „Rašeljkica iz OŠ Dr. Franje Tuđmana Brela, UZ „Rašeljka“ iz OŠ Josip Pupačić Omiš, UZ „Ludrum“iz OŠ Silvija Strahimira Kranjčevića Lovreć, UZ „Vrisak“ iz OŠ Ivana Gorana Kovačića Cista Velika...

Inicijator ovog događanja bio je LAG „Adrion“.

Sajam su posjetili Anđelko Katavić, pročelnik Upravnog odjela za gospodarstvo, EU fondove i poljoprivredu Splitsko-dalmatinske županije i Ivan Krželj, načelnik Općine Zadvarje koji su obilaskom štandova podržali učenike i nastavnike u daljnjem radu te pohvalili sajam kao hvalevrijedan za  međusobno upoznavanje, razmjenu ideje i iskustava za buduće stvaranje. Naime, učeničke zadruge su važan dio školovanja jer u učenicima od mlade dobi potiču poduzetničko razmišljanje i djelovanje te imaju priliku izvan prostora učionice stjecati i razvijati temeljne osobine poduzetnika: inovativnost, marljivost, poduzetnost, spremnost na preuzimanje rizika i timski rad.

Učenike su počastili fritulama, uštipcima i vrućim čajem kako bi lakše izdržali hladnoću, a svaka UZ je ponešto i zaradila za kupnju materijala za nove uskršnje proizvode pošto je pao dogovor da će se sljedeći sajam u Zadvarju održati za Uskrs.