Akcija uređenja školskog okoliša

Autor: External , 11. 4. 2018.

Kada dođete u školu primijetit ćete neke promjene. Posebno u školskom dvorištu, gdje se u srijedu 4. travnja okupila nekolicina učenika i učitelja koji su cijelo jutro marljivo radili, a što i kako možete vidjeti ako kliknete na "opširnije"

Kada dođete u školu primijetit ćete neke promjene. Posebno u školskom dvorištu. Neki učenici i učitelji okupili su se 4. travnja (srijeda) u školskom dvorištu. Učenici su većinom iz Karitativne i Eko-grupe. Učenike je dočekala hrpa alata i pokošena trava koju je trebalo pograbljati. Trebalo je još puno toga. Učenici su prvo pokupili maslinove grane koje su ravnatelj i knjižničar obrezali. To je malo duže trajalo. Oni koji nisu bili zaduženi za to su grabljali pokošenu travu ili okopavali biljke. Kada je taj dio završio volonteri (učenici i učitelji) su odvajali maslinovo lišće od grana. Lišće će biti pretvoreno u čaj i kasnije se prodavati. Nakon toga je sve bilo gotovo,a onda  oni koji su ostali do podne mogli su se i počastiti.

Učenici i učitelji su također primijetili da se najviše smeća nalazi iza škole. Molimo učenike koji su u mogućnosti da doniraju 2-5 kn za kupnju novog koša za smeće koji bi se postavio na ogradu iza škole. Sve to za ljepšu i čišću školu.

Karmela Jurin 5.b

Osoblje škole pomaže pri uređenju školskog dvorišta.

Učenice slažu ploče.

Učenici odvajaju maslinovo lišće od grana.

Volonteri pri radu.

Odmor.