Terenska nastava osmaša uz don Tomislava Bašića i radionicu pozitivne afirmacije

Autor: Administrator , 11. 5. 2018.

Prognoze grmljavinskog nevremena za 3.5.2018. nisu dovele do otkazivanja trinaestog susreta osmaša u zabiokovskom marijanskom svetištu Vepric. Proljeće je u znaku putovanja u Vukovar, zatim ekskurzije, no ovo jednodnevno, možemo ga nazvati poludnevnim, drugačije je, ono je trebalo omogućiti osobni susret sa samim sobom, Stvoriteljem i bliskim osobama koje inače susrećemo, među njima svojim vršnjacima, učiteljima…

Mnogi su se pobrinuli da ovaj susret prođe upravo onako kako je i prošao od vjeroučitelja, pedagoginje, župnika župe sv. Roka u Jesenicama, don Tome Bašića, duhovnika: don Pave Banića, don Mislava koji  su na službi u Makarskoj. U glazbeno duhovnom djelu  praćeni akordima nastavnice  glazbenog odgoja,  zvucima gitare Gorana Mladina i mladim glazbenim snagama između naših osmaša: oboisticom - Marijom Ercegović, Rokom Pavićem - gitaristom.

Uvodna molitva, upaljena svijeća jedne mladosti koja pred sobom traži put, bijela boja svibanjske ruže- težnja duše ka čistoći duha, zagovor Djevice nad ovom mladošću.

Istina pred svetu misu i ispovijed progovorile su godine mladih hodočasnika pa se zaboravilo na sakralnost i svetu tišinu ovog prirodnog ambijenta dok se  jedan njihov dio glasovno želio nadjačavati  sa žuborom tamošnjeg potoka. No Riječ Božja i riječ don Tomislava kako je nužno ostaviti maske, biti ono što jesi jer takvim te Bog poznaje i voli, onaj koji  je izvor mira, a mir se  u našoj nutrini može nastaniti samo uz Njegovu pomoć, ne da se ničim i nigdje kupiti.

Prisjetili smo se svih odgajatelja od samih roditelja, onih u vrtićkoj dobi, učitelja, te svih razrednika koje smo imali na putu odrastanja u vjeri i čovještvu: Jadranke, Dinke, Diane, Dubravke, Martine, Vini, Katarine, ali i pokojnog razrednika Andrije Petrine koji je još jedan razrednik zagovornik u nebu.

« Ožujak 2024 »