.

Autor: Administrator , 29. 9. 2023.

HUMANITARNA UDRUGA TALAJA
TRG KRALJA TOMISLAVA 7, DUGI RAT

objavljuje

NATJEČAJ za dodjelu novčanih potpora učenicima i studentima slabijeg imovnog stanja ili s posebnim potrebama za 2023./2024. godinu. Humanitarna udruga Talaja u školskoj/akademskoj 2023./2024. godini dodjeljuje potporu redovnim osnovnoškolskim, srednjoškolskim učenicima i potporu redovnim studentima dodiplomskih studija te potreban broj potpora osobama s posebnim potrebama.

Detalje natječaja možete pročitati pod stavkom VIŠE.

Pravo natjecanja imaju:
- učenici i studenti državljani Republike Hrvatske čiji roditelji /staratelji imaju prebivalište na području općine Dugi Rat posljednjih pet godina, kao i potpuno slijepe, gluhonijeme ili nepokretne osobe te osobe bez oba roditelja bez obzira na prihode. Prednost imaju djeca bez jednog ili oba roditelja.

Pravo natjecanja nemaju:
 - osobe koje se dodatno ili izvanredno obrazuju uz rad i vlastite potrebe, te one koje primaju stipendiju ili drugu sličnu novčanu potporu.

Pristupnici po natječaju za dodjelu potpora svoje prijave podnose do 20.10.2023. godine.  Popunjenu prijavnicu i potrebnu dokumentaciju poslati na mail adresu: humanitarnaudrugatalaja@gmail.com ili poštom na:
 Humanitarna udruga Talaja, Trg kralja Tomislava 7, 21315 Dugi Rat
ili u Osnovnoj školi Jesenice kod pedagoginje (Mirka Ivanišević).

Prijava sadrži:
- prijavnicu
koju možete preuzeti na stranicama objave natječaja

- izjave:
a) da prihvaća sva prava i obveze iz Pravila o dodjeli novčanih potpora,
b) da ne prima stipendiju ili drugu sličnu potporu,
c) da pohađa školu izvan mjesta prebivališta

- priloge:
a) potvrdu obrazovne ustanove o redovnom upisu po prvi put u odgovarajući razred/godinu
b) svjedodžbu prethodno završenog razreda osnovne ili srednje škole odnosno potvrdu o prosjeku ocjena prethodno završene godine studija
c) potvrdu o prebivalištu za roditelje/staratelje odnosno punoljetne osobe bez oba roditelja posljednjih pet godina prema danu objave natječaja
d) sastav kućanstva (obrazac Narodne novine UT-V-101)
f) potvrde i druge dokaze o ukupnim primanjima članova kućanstva za siječanj do rujna mjeseca tekuće godine (npr. poslodavac, zdravstveni i mirovinski zavod, zavod za zapošljavanje, porezna uprava /za prethodnu godinu/, centar za socijalnu skrb, sudske i upravne rješidbe i sl.),
g) presliku akta o pravu pristupnika ili člana uže obitelji iz socijalne skrbi, temeljem invalidnosti, iz statusa djeteta poginule, umrle, nestale ili zatočene osobe iz Domovinskog rata odnosno dokaz o samohranosti.

Obrazac Prijave može se preuzeti na mjestu objave natječaja.

Odluku o dodjeli potpora donosi Upravni odbor  Udruge Talaja  prema listi prvenstva o čemu će sudionici biti pisano izviješteni. Dodatne informacije mogu se dobiti na tel. 098/9031389 ili mail humanitarnaudrugatalaja@gmail.com. O broju potpora odlučiti će Upravni odbor Udruge.

Priloženi dokumenti:
Prijavnica_za_ucenicku_stipendiju_za_2023.-2024._g.pdf (267.38 KB)