> Erasmus+

Finski i hrvatski obrazovni sustavi Vijest ima dokument u privitku

Autor: Renata Kovačić, 2. 10. 2023. 20:09

Finski i hrvatski obrazovni sustavi kao dio europske vizije

Erasmus + razmjena učitelja

LEKTIRA JE ZABAVNA

Autor: Iva Petričević, 13. 7. 2023. 08:10

Često je učenicima prvo pitanje kada dobiju školsku lektiru Koliko ima stranica? ili Je li dosadna?

Kako bi jedni druge potaknuli na čitanje učenici su u digitalnim alatima izrađivali „mamce“, odnosno trailere za lektirna djela. Metoda se pokazala uspješna i zabavna, a naši petaši sada stalno žele snimati trailere.

Mrvice iz dnevnog boravka (trailer)

Nakon interpretacije lektirnog djela, svoj osvrt su iskazali u obliku prezentacije.

Mrvice iz dnevnog boravka (prezentacija)

Učenici su izradili strip u digitalnom alatu makebeliefscomix.

Strip, Sveta noć, Legende o Kristu

Meine Schule

Autor: Iva Petričević, 11. 7. 2023. 07:58

Osnovna škola Jesenice tj. zgrada u kojoj nastavu pohađaju učenici iz Jesenica, Dugog Rata i Duća stara je 63 godine. Međutim, stanovništvo Jesenica više od 150 godina ima organizirano obrazovanje. Stoga su učenici četvrtih razreda zajedno sa svojom učiteljicom njemačkog jezika posjetili dvije stare školske zgrade u starim selima Jesenice i Krug.

U ovom kratkom videu opisali su na njemačkom jeziku svoju matičnu školu i njene dvije prethodnice. Pogledajte video.

Arhiva naših vijesti

Naš projekt “Učenje kroz igranje potiče na stvaranje” započeo je željom da u našu školu uvedemo pozitivne promjene, inspiriramo kako učenike, tako i učitelje, motiviramo učenike da ne uče samo zbog ocjena, već iz istinske znatiželje i želje za stjecanjem novih znanja. Odatle dolazi i naziv projekta: učiti možemo na svakom mjestu, pa i kroz igru, učenje može biti radost, a kad nam je zabavno, tada se javljaju nove ideje, možemo pustiti mašti na volju, kao i stvarati nešto novo. više

PRIMJER:

Nastava hrvatskog jezika na plaži

Šetnja u prirodi