Na državnom literarnom natječaju učenik OŠ Jesenice osvojio prvo mjesto

Autor: External , 14. 1. 2022.

Eduardo Heski, učenik 7.b razreda OŠ Jesenice iz Dugog Rata, pjesmom na čakavskom narječju Car o neba online natječaju CE KA TE – Centra za kulturu Trešnjevka, u kategoriji od 5. do 8. razreda, osvojio je prvo mjesto i vrijednu nagradu.

Natječaj Centra za kulturu Trešnjevka u Zagrebu

„Car o neba“ kao car natječaja

Na literarnom natječaju na razini države učenik OŠ Jesenice osvojio prvo mjesto.

Eduardo Heski, učenik 7.b razreda OŠ Jesenice iz Dugog Rata, pjesmom na čakavskom narječju osvojio je povjerenstvo iz našeg glavnoga grada. U online natječaju CE KA TE – Centra za kulturu Trešnjevka, u kategoriji od 5. do 8. razreda osnovnih škola iz Hrvatske, Eduardo je osvojio prvo mjesto i vrijednu nagradu u knjigama. Te knjige su: Dva duga dana, Pavla Pavičića; Leteći Lovro, Chrisa Haya i posebno maštovita i zanimljiva knjiga Karte svijeta, braće Mizielnscy.

Čestitamo Eduardu na vrijednom priznanju i njegovom trudu na očuvanju i njegovanju čakavice u našem zavičaju, kao i predstavljanju škole. Uživajmo i mi u dalmatinskim slikama i riječima Eduardove pjesme!

Car o neba

Na teraci,