Djela milosrđa provedena u stvarnome životu

Autor: External , 18. 3. 2022.

Na satu vjeronauka V.b razreda, razgovarali smo, a u sadašnjim prostorima školske zadruge već smo zapakirali dvije kutije trajnijih namirnica i drugih potrepština za slanje prema ukrajinskoj ambasadi...

No učenik V.b Petar spomenuo je dobro djelo člana svoje šire obitelji učinjeno žiteljima Ukrajine koje je smjestio jedan bračni par: Amerikanac Ben I njegova supruga njemačkog porijekla Steffi u njihov privatni hostel u Marušićima. Odmah je sinula ideja o  kutijama  s trajnim namirnicama i higijenskim potrepštinama koje su nam još preostale od naše akcije u došašću. Petrova mama nas je kontaktirala , vlasnici hostela prihvatili ponuđenu pomoć. Na dar smo im poslali I dvije ručno izrađene pisanice (radionica roditelja I suradnika zadruge), kao i  dva cvijeta koja su izrađivali učenici VI.b sa svojom razrednicom na satu razrednika. Napisali smo i dva pisma: jedno za dobročinitelje , a drugo za pristigle Ukrajince. Toga dana bilo ih je 12: dvije bake, četiri žene i šestoro djece. Hostel  “Dalmatia” može primiti 26 –  oro ljudi.  Dan poslije pristiglo je još šest. Gladna nahraniti, žedna napojiti, putnika primiti, izbjeglicu pomagati...učenici su brojali koliko je tim činom obuhvaćeno djela milosrđa. Vjerujemo da ćemo imat prilike pokazati prema ovim ljudima  što znači srce hrvatsko. I sami smo doživjeli prije 30-tak godina  Domovinski rat, kolone izbjeglica nismo još zaboravili.  A Petru I Petrovoj mami zahvaljujemo što smo njihovim posredstvom mogli naučena djela milosrđa provesti u praksu.