Prva terenska nastava nakon dvije godine školske karantene

Autor: External , 23. 3. 2022.

- Učiti u okruženju znači: istraživati izvan zidova -

Sadašnji petaši OŠ Jesenice iz Dugog Rata prvi put su nakon dvije godine imali terensku nastavu u fizičkom, a ne virtualnom obliku.

Prošle srijede, 17. ožujka petaši su sa svojim razrednicama nakon prva dva sata u školi autobusom krenuli prema Splitu. Prvo su stali na splitsku rivu gdje su ih učiteljice odvele u Muzej iluzija.  U kojem je izloženo oko sedamdeset eksponata. Najviše im se svidio Vortex tunel, Kosa soba i Stol klonova, ali i drugi razni hologrami i zagonetke.

Nakon Muzeja iluzija autobusom su stigli u shopping centar. Tamo su učenici dobili pola sata slobodnoga vremena za jelo, zabavu i druženje.
U12:25 sati okupili su se pred kinom. Prvo su kupili kokice i piće pa ušli u dvoranu br.4  koja je bila samo za njih rezervirana. Gledali su akcijsko-pustolovni film Batman čiji je redatelj Matt Reeves.
Tema filma je borba Batmana za grad Gotham u kojem vlada korupcija i kriminal te otkrivanje ubojice koji kažnjava potkupljive političare.

Iako je film trajao tri sata, bio je toliko zanimljiv da je vrijeme brzo prošlo. Kad je film završio, zaposlenici kina su učenicima dali karticu za besplatnu krafnu donat. Ovom slasticom dodatno su uljepšali i „zasladili” ionako izvrstan dan te ublažili vrijeme do ručka budući da su kući stigli tek iza 16:00 sati popodne.

Na kraju, svi učenici su izjavili da su puno toga naučili, družili se i zabavili. Zaključili su da su puno terenskih sati izgubili u učenju u ove dvije pandemijske godine. Također da su terenske nastave vrlo važne za učenje te da treba najmanje jedanput u polugodištu ići na terensku nastavu.

Gabrijel Bartulović, 5.a