Svečana dodjela svjedodžbi u OŠ Jesenice

Autor: External , 6. 7. 2022.

Na svečanoj dodjeli svjedodžbi učenicima osmih razreda prigodnim riječima obratila se ravnateljica škole Iva Petričević. Razrednice Ivana Jelaska, Branka Gojsalić Jerončić i Maja Ćurković oprostile su se i stisnule ruku svakom učeniku, uz poruku: Ne čeka nas bolje ili gore vrijeme. Čeka nas život!

Svečanoj dodjeli prisustvovale su učiteljice Dinka Ruščić, Diana Čagalj i Jadranka Šolaja koje su naše drage osmaše vodile i učile kroz prva četiri razreda.

Nagrađeni učenici za odličan uspjeh i uzorno ponašanje kroz svih osam godina

8.a  - Bruno Bijuković,  Daria Mikas

8.b -  Lucija Antišić,  Nikol Čorić,  Evelina Čulić, Nikola Ercegović,  Maria Kalebić, Cvita

Podgornik, Dora Skopljak, Roza Tabak, Ante Zemunik

8.c - Marija Andrić, Nina Franić, Kristian Karaman, Matko Pavić, Lucija Pezo, Dora

Podgornik, Sonja Vuletić.

Pohvaljeni učenici za odličan uspjeh i uzorno ponašanje u osmom razredu

8.a - Bruno Bijuković, Karlo Bulić, Daria Mikas, Nedia Restović, Matej Lozić, Špiro

Milavić, Josip Bartulović

8.b - Lucija Antišić, Ivana Bilić, Nikol Ćorić, Evelina Čulić, Nikola Ercegović, Maria

Kalebić, Vlatka Laušić, Cvita Podgornik, Dora Skopljak, Roza Tabak, Roko Tomić,

Ante Zemunik

8.c - Marija Andrić, Marin Bilušić, Nina Franić, Kristian Karaman, Ema Matić, Matko

Pavić, Lucija Pezo, Dora Podgornik, Mario Vuković, Sonja Vuletić, Damjan

Rakuljić, Tomislav Rakuljić

Vrijeme

Ne čeka nas bolje vrijeme. Ni gore. Vrijeme nema kategorije boljeg ili goreg. Niti ono ikoga čeka.

Mi smo u vremenu. U njega smo uronjeni i kroz njega prolazimo. Vremeniti smo. Ono se na obazire na nas. Za trenutak se u njemu pojavimo, poput munje u njemu zabljesnemo. I nakon toga, na red za prolazak kroz vrijeme dođu neki drugi.

Naše je kako ćemo u tom bljesku osmisliti svoje postojanje. Toga bi čovjek trebao (po)stati svjesniji, kako biva stariji, a vrijeme mu, poput pijeska, curi kroz prste.

Dugim riječima, ne čeka nas bolje ili gore vrijeme. Čeka nas život. Neki njegov preostali dio. Kvaliteta života ne ovisi o vremenu, nego o nama. Ne sanjari o romantičnoj prošlosti. Takva, uostalom nije ni postojala. Sve iz prošlosti već je potrošeno. Ne žali za propuštenim. I propušteno čini život. Ne dopusti da se utvare iz prošlosti ušuljaju u tvoju sadašnjost. One će te gurnuti u ponor samosažaljenja.

Ne strahuj za budućnost. Danas ne možeš disati za sutra. Živi, živi svoju sadašnjost. Posvijesti i osmisli svaki trenutak. To je jedino što je tvoje. Ne dopusti da ti vlastiti život prođe mimo tebe. Zgrabi ga. Sada je trenutak. Uvijek je trenutak. Sreća nije gotov proizvod koji ti netko treba uručiti. Sreća je stvarnost za koju se treba boriti. Tko se nije borio, nije živio.

Zato, zabljesni! Sjaj, samo svijetli. Puno vjeruj. Puno voli. Sve praštaj.

don Ante Žderić