LiDraNo 2023.

Autor: External , 2. 3. 2023.

Osnovna škola „Josip Pupačić“ - Omiš bila je domaćin međuopćinske razine LiDraNo 2023. koja je održana 16. veljače 2023. godine u Ilirskom sjemeništu u Omišu.

Na Smotri su sudjelovali učenici: OŠ „Jesenice“ - Dugi Rat, OŠ „1. listopada 1942.“ -Čišla, OŠ „Dr. fra Karlo Balić“ - Šestanovac i OŠ „Josip Pupačić“ - Omiš.

Radove literarnog stvaralaštva pregledali su, dali svoj osvrt i odabrali sedam najboljih članovi Prosudbenoga povjerenstva: Matilda Bulić (predsjednica), prof., izvršna direktorica Školske knjige, Silvana Bampa-Listeš, profesorica hrvatskoga jezika, Nada Vučičić, pjesnikinja, Anela Borčić, pjesnikinja i Branimir Romac, profesor hrvatskog jezika.

Radove novinarskoga stvaralaštva pregledali su, dali svoj osvrt i odabrali sedam prijavljenih članovi Prosudbenoga povjerenstva: Nikolina Tomasović Bock (predsjednica), novinarka, Hana Konsa, novinarka, Vanja Jajić, prof., urednica Modre laste i Marija Ljubenkov, prof.

Dva pojedinačna scenska nastupa i dva skupna scenska nastupa za županijsku razinu  Smotre odabrali su članovi Prosudbenoga povjerenstva u sastavu: Ivana Giove Župa (predsjednica), akademska glumica, Marko Duvnjak, prof. glumac i Marijan Grbavac, glumac.

Ivana Juričević, prof. i tajnica međuopćinske razine LiDraNo 2023.

Rezultati međuopćinske razine LiDraNo 2023.

Literarno stvaralaštvo:

Dođi mi u snove - OŠ „Josip Pupačić“, Omiš

Dalmacija - OŠ „Jesenice“, Dugi Rat

Malena ptica - OŠ „Josip Pupačić“, Omiš

Mjesta moje sreće - OŠ „Josip Pupačić“, Omiš

Igračka je oživjela - OŠ „Jesenice“, Dugi Rat

Misto moje matere - OŠ „Jesenice“, Dugi Rat

Mirakul o tovara - OŠ „Jesenice“, Dugi Rat

Novinarsko stvaralaštvo:

Čitam i postojim - OŠ „Jesenice“, Dugi Rat

Živjeti kulturu - OŠ „Josip Pupačić“, Omiš

Ana Perišić: Moramo poticati druge da razvijaju svoje talente - OŠ „Josip Pupačić“, Omiš