Kviz

Autor: Administrator , 16. 3. 2010.

Dana, 10. veljače (u srijedu), 6. školski sat u OŠ „Jesenice Dugi Rat“ održala se priredba i kviz u čast blaženom Alojziju Stepincu, blaženiku i mučeniku.

Zanimljivo je da je blaženi Alojzije Stepinac umro baš tada (10. veljače) prije točno 50 godina. Započela je priredba njemu u čast . Najprije je Klara-Sara Ivanišević iz V.d razreda pročitala uvodni govor. Nakon toga, učenici VI.a razreda sa svojim nastavnicima Olgom Sarač i Žarkom Karoglan pripremili su igrokaz pod nazivom „Lojzek“. Naime učenici su pripremili igrokaz koji govori o (2.drugim) Alojzijevim nezaboravnim batinama. Učitelj je ispitivao tablicu množenja i nitko je osim Alojzija nije znao. U međuvremenu javlja dežurni učenik da je profesorici vjeronauka pozlilo. Učitelj je otrčao i naredio Alojziju da na ploči zapiše one učenike koji su divljali. Neki učenici su naravno divljali i Alojzije ih je zapisao na ploču Učitelj je došao na sekundu u razred i rekao da odmah dolazi. Alojzije je odmah izbrisao ploču. Kada je učitelj došao u razred shvatio je da je Alojzije izbrisao ploču i odlučio ga je kazniti. Poslije toga svi su Alojziju zahvalili što je pravi prijatelj. Igrokaz je bio vrlo zanimljiv, duhovit i poučan. Nakon toga je Duje Vuković iz V.d razreda odsvirao skladbu „Kapljica“ koju je uzeo od svog profesora Nene Munitića iz Glazbene škole. Skladba je bila vrlo nježna. Nakon toga je počeo kviz o Alojzijevu životu. U kvizu su sudjelovale ekipe iz: V.c,VI.b, VII.b i VIII.b razreda, te jedna ekipa koja se je opsežnije pripremala. U ekipi su sudjelovala 3 člana. U kvizu je pobjedila ekipa iz VI.b razreda. Predstava i kviz o blaženom Alojziju Stepincu završila je u najboljem redu, nakon 6. školskog sata. Svaki član je dobio prikladan poklon.

Vladimir Tomaš, 5.c