Poduzetnički dan učeničke zadruge "Lavanda i ruzmarin"

Autor: Administrator , 25. 5. 2015.

Učenička zadruga Lavanda i ruzmarin sudjeluje u projektu Europske komisije „Europski dan poduzetništva za učenike“. Organizator projekta pod radnim nazivom „Poduzetnički dan školskih zadruga“ je Agencija za odgoj i obrazovanje Republike Hrvatske.

Povodom obilježavanja Dana škole OŠ Jesenice, pored ostalih sadržaja, održat ćemo:

Dan učeničkog zadrugarstva OŠ Jesenice

u srijedu, 27. svibnja 2015.

Više u nastavku...

Europska komisija prepoznaje učeničko zadrugarstvo kao temelj razvoja poduzetničke kompetencije, a istovremeno kao dodatnu motivaciju pri izboru budućeg zanimanja.

Stoga su naši ciljevi:

-           predstavljanje rada školske zadruge lokalnoj i široj zajednici

-           otvaranje škole lokalnoj zajednici i bolje povezivanje sa zahtjevima tržišta rada,

-           upoznavanje s poduzetnicima i njihovim iskustvima,

-           prikupljanje informacija iz prakse o svijetu rada, o različitim zanimanjima,

-           upoznavanje primjera aktivnosti koji otvaraju različite nove ideje i perspektive i

-           poticanje i popularizacija poduzetničke kulture.

Na poduzetnički dan pozvani su uvaženi gosti - predstavnici : Agencije za odgoj i obrazovanje, poduzetnici te članovi lokalne i šire zajednice.

Pozivamo goste-poduzetnike da se predstave našim učenicima prema svom odabiru, bilo kratkim izlaganjima, promotivnim materijalima ili slično.

Naši mali zadrugari nositelji su programa koji će se odvijati ovim redom:

•           Predstavljanje Učeničke zadruge Lavanda i ruzmarin

•           Razgovor s gostima poduzetnicima i njihovi savjeti

•           Izložba proizvoda učeničke zadruge u atriju škole tokom cijelog događanja

Nadamo se da ćete nam se pridružiti na ovoj vrijednoj manifestaciji.

Mali zadrugari Učeničke zadruge

Lavanda i ruzmarin