RAD CARITATIVNE GRUPE

Autor: Administrator , 10. 4. 2012.

RAD  CARITATIVNE  GRUPE  – USKRŠNJI  BLAGDANI
„OD SRCA K SRCU“

Svi mi znamo da su učenici i učitelji naše škole jako aktivni u humanitarnim svrhama, jednom rječju karikativni.
Znamo da sudjeluju na mnogim natjecanjima, humanitarnim akcijama, manifestacijama, u kulturi, umjetnosti i sl.
Također nam je poznato da su učitelji naše škole na sebe preuzeli odgovornost osnivajući razne grupe (novinarsku, ekološku, dramsku,povijesnu kemijsku i sl.) ali mi sada pričamo o jednoj koja je najvažnija - caritativna grupa...

Naša grupa broji oko 20 članova, ima i mnogo njih koji nisu u učenju najbolji, ali nisu sebični i imaju veliko srce željno pomoći onima koji su u potrebi. Svega toga ne bi bilo bez vjeroučiteljice Darije Mladin, naše učiteljice u vjeri bez koje ne bi ničega bilo, i bez koje ne bi znali što je zapravo humanost i što znači pomoći na ovakav način i gospođe Dajane Nazor koja zrači svojom kreativnošću i smislom za pomoć. (oba svjema od srca hvala !) Ne smijemo zaboraviti ni druge učitelje ni našu pedagoginju koji se također trude oko ovog projekta.
Sve svoje (ručno izrađene) radove prodajemo za Božić i Uskrs te tijekom Korizme. Ove godine to smo već obavili na četiri izložbe i to u Dugom Ratu i Krilu, ispred crkve svetog Nikole i sakupili čak 2 750 kuna (svima koji su pomogli ovom projektu od srca hvala a onima koji pak nisu, tu malenu pogrešku mogu još popraviti ako se odazovu humanitarnoj akciji koja će biti 1. travanja (nedjelja) prije početka i pri završetku svete mise ispred crkve u Sumpetru.
Moramo još napomenuti da sav novac prikupljen od ove akcije ide OBITELJIMA KOJE SU U POTREBI !
I na kraju još jedan mali dio iz našeg prospekta :

Svojim dobrovoljnim prilogom ili kupnjom jednog od naših proizvoda uljepšajte ove uskršnje blagdane najpotrebitijima !

Novinarska grupa OŠ „Jesenice“