> Erasmus+

UPOTREBA DIGITALNOG ALATA U SVRHU UČENJA

Autor: Renata Kovačić, 27. 2. 2023.

OSMOSMJERKA

Word Search Labs jednostavan je i besplatan digitalni alat koji omogućava generiranje osmosmjerke koja se može rješavati online ili ispisati na papir.

Izrada osmosmjerki

Za korištenje nije potrebna registracija ili prijava i alatu može pristupiti putem mrežnog preglednika. Nisu omogućene mobilne varijante alata u obliku aplikacije za mobilne uređaje.

Sučelje je alata jednostavno i intuitivno s jasnim uputama za korištenje. Korisnik svoju osmosmjerku generira u nekoliko koraka. Prvo unosi naziv osmosmjerke koju želi generirati, a zatim željene pojmove. Kako bi sustav prepoznao zasebne pojmove korisnik ih može razdvojiti na tri načina: zarezom, razmakom ili unosom jednog pojma u jedan red. Korisnik zatim određuje željeni smjer i kako će sustav rasporediti pojmove.  Moguće je birati između osam različitih smjerova u kojima se žele rasporediti pojmovi, a osnovni su smjerovi vodoravno, okomito i dijagonalno. Korisnik može definirati broj slova po stupcima i redovima i na taj način odrediti veličinu osmosmjerke i prilagoditi ju broju pojmova koje je unio. Posljednji je korak opcionalan i omogućava unos zaporke kako bi korisnik kasnije mogao izmijeniti osmosmjerku ukoliko on to želi.

Nakon definiranja svih parametara klikom na gumb “Preview”                       korisnik ima uvid u konačan izgled

Toni Vitaić, 6.b

Naš projekt “Učenje kroz igranje potiče na stvaranje” započeo je željom da u našu školu uvedemo pozitivne promjene, inspiriramo kako učenike, tako i učitelje, motiviramo učenike da ne uče samo zbog ocjena, već iz istinske znatiželje i želje za stjecanjem novih znanja. Odatle dolazi i naziv projekta: učiti možemo na svakom mjestu, pa i kroz igru, učenje može biti radost, a kad nam je zabavno, tada se javljaju nove ideje, možemo pustiti mašti na volju, kao i stvarati nešto novo. više

PRIMJER:

Nastava hrvatskog jezika na plaži

Šetnja u prirodi